28 maja 2013

Skrzynia

Jestem wprawdzie na urlopie. Zdaję sobie sprawę, że urlop i komputer to niezbyt przyzwoite połączenie, ale chyba nikogo w dzisiejszych czasach nie dziwi. Poza tym, Kraków deszczowy i zimny :( No to w ramach protestu, zamiast zwiedzać, posiedzę tutaj ;) A że tuż przed wyjazdem zmieniłam trochę wygląd starej skrzynki, pokazuję, com uczyniła. Skrzynia jest teraz cudnie brązowa i nawet napis ma ;)

24 maja 2013

Juta

Ostatnio wciąż kupuję worki jutowe, Przydają się, zapakowanie prezentu w kawał juty to wg mnie doskonały pomysł. Ale z juty można zrobić mnóstwo fajowych gadżetów. Przypomnę moją jutową skrzynkę, koszyk z jutowej liny, kiedyś szyłam serducha i inne małe formy na choinkę, szyję sobie jutową torbę na zakupy. No i jutowe serwetki uwielbiam. Juta to taki trochę prymitywny materiał,  ale może być uroczy i elegancki. Oto moje juty i inspiracje :)

Najpierw moje, dla przypomnienia (spójrzcie jak piknie zapakowałam drobiazg ;)):

A teraz mnóstwo cudnych inspiracji:Poniższe zdjęcia z pinterest:

21 maja 2013

Domki

Gdy dzieciaki się nudzą, wystarczy dać im domki ;)   
Gdy moją córkę odwiedzają koleżanki, jest niemal pewne, że usłyszę "mamoooo, daj nam coś do ozdobienia!". No to daję :) Wg mnie cudnie wyszły.


20 maja 2013

Weekendowe porządki

 Weekend upłynął pod hasłem "porządki robimy". Mamy mnóstwo rzeczy, które kiedyś będą piękne, na razie czekają... Stare drzwi, skrzynki, ogromny wiklinowy fotel, kosze, półki, piękne stare deski ;) I mój  domek maleńki. W końcu pomalowałam mu podłogę, bo zamierzam w tym tygodniu wynieść się do niego ze wszystkimi moimi drewienkami. Zaczęłam więc go urządzać. Oczywiście zamiast urządzać go wygodnie, tak by móc w nim pracować, ja go ozdabiam ;) Stary mebelek pomalowałam, znalazłam kilka dębowych domków, również spotkały się z farbą i usadowiły na belce pod dachem. Szkoda, że ten domek taki mały, normalnie bym się tam przeprowadziła :) Stara skrzynka z pewnością się tu przyda (muszę ją tylko jakoś pięknie wykończyć):

Wytargaliśmy część rzeczy na podwórko, w nadziei, że coś uda nam się z nimi zrobić, ale się nie udało.  Weekend jest jednak za krótki. Kot upodobał sobie szufladę:

Tak wyleguje się kocisko (na stercie świeżej pościeli...):


Gdy tylko moja córka wychodzi do szkoły, kot czmycha na jej łóżko i śpi pół dnia (zazwyczaj z jęzorem na wierzchu :)). Uprzedzę ewentualne komentarze dotyczące łóżka: moje dziecko nie układa pięknie pościeli, nie przykrywa narzutą... 


 Świnka w trawie (druga za drzewem się schowała):